Unikátny koučingový program pre terapeutov – CESTA TERAPEUTA

Posledných pár mesiacov som sa venovala špeciálnemu pilotnému programu pre budúcich TERAPEUTOV.

Ak si jedným z nich alebo sa chystáš vykročiť na cestu pomáhajúcej profesie, tak čítaj ďalej…

Program pre terapeutov vznikol veľmi spontánne a reagovala som na dopyt po takomto programe od mojej klientky, s ktorou som bola v kontakte v rámci mojich individuálnych sedení.

Všimla som si, že dnes sa s terapeutmi a ľuďmi pracujúcimi v pomáhajúcom obore – kouči, mentori, sprievodcovia na ceste sebarozvoja a duchovna – akosi roztrhlo vrece. Dnes je možné získať pomoc na každom rohu a nechať si pomôcť so svojimi ťažkosťami sa stáva úplne bežnou a hlavne normálnou záležitosťou. Vďakabohu. 🙂 Niektorí takíto kouči a terapeuti majú za sebou vysoké školy, výcviky a kurzy a ostatní sú takzvaní „samorasti“.

Ja sama som vyštudovala psychológiu, ale veľmi rýchlo som pochopila, že psychológia má svoje limity a len vlastná skúsenosť a vzdelávanie v alternatívnych metódach zo mňa urobili terapeutku, akou som dnes. Je v podstate jedno z akej oblasti človek, ktorý sa rozhodol pomáhať druhým, prichádza. Nejde o diplomy, certifikáty, ale o tvoje špecifické dary a talenty, ktorými dokážeš pomôcť druhým. V prvom rade je dôležité svoje talenty objaviť, pochopiť a vedieť ich zapojiť do života.

A v duchu (aj) tejto témy sa nieslo pilotné kolo koučingu pre TERAPEUTOV. Do tohto programu vstúpili baby, ktoré stáli na začiatku svojej cesty ako budúce terapeutky, lektorky alebo sprievodkyne na ceste životom. Počas tohto koučingu sa im podarilo urobiť prvé kroky vo svojej začínajúcej praxi práce s ľuďmi.

Aj takto to na našich online stretnutiach vyzeralo 🙂

Na koučingu sme sa venovali rôznym témam, ktoré sú na ceste začínajúceho terapeuta dôležité. Tieto témy pokladám za základnú výbavu každého terapeuta. Medzi ne patrí napríklad well-being terapeuta a jeho energetická imunita, mimozmyslové navnímanie si klientakomunikácia s klientom. V týchto témach považujem pár zručností u terapeuta za MUST HAVE a praktickou formou v rámci skupinového koučingu som ich preto odovzdala aj mojim „zverenkyniam“.

Jedným z mojich darov je navnímať si aktuálny/momentálny stav, v ktorom sa človek nachádza – či už zdravotne alebo celkovo v živote – a odporučiť také kroky, ktoré ho dokážu práve teraz rozhýbať a posunúť potrebným smerom. Aktuálny stav totiž zahŕňa najlepšie možné podmienky pre rast a vývoj, a to z miesta, na ktorom sa človek práve nachádza. Sprevádzam ľudí na ich ceste za pochopením príčin symptómov/chorôb, s ktorými sa stretávajú. Učím ich, ako prostredníctvom tela s nami komunikuje duša. Niekoľko rokov sa venujem individuálnym sedeniam, na ktorých ľudí sprevádzam na ceste za hlbším pochopením seba a svojich výziev. A teraz sa najnovšie venujem aj sprevádzaniu záčínajúcich terapeutov 🙂

Nakoľko som sa aj ja ako terapeutka vyvíjala a prechádzala si rôznymi „pokus/omyl“ fázami, nazbierala som veľa skúseností, ktoré som zabalila do veľmi zrozumiteľnej formy a predávam ich teraz ďalej, aby som takúto cestu uľahčila budúcim terapeutom🙂

Práve sa pripravuje nový 5-mesačný upgradnutý koučingový program pre terapeutov (CESTA TERAPEUTA) v spolupráci s mojou sestrou Veronikou, ktorá do tohto programu dodá vynikajúcu strategicko-navigačnú pomôcku – Quantasha Kompas pre terapeutov. Kompas je súbor individuálnych informácií z úrovne duše človeka-terapeuta, ktorý do programu CESTA TERAPEUTA vstúpi a ktorý takto získa celistvý pohľad na seba v úlohe terapeuta, na svoje dary a potenciály, ako aj najvhodnejšie formy ich odovzdania klientom.

V jadre koučingu CESTA TERAPEUTA teda stojí práca s terapeutom na individuálnej úrovni, ktorú orámujú tri moduly na podporu hlavných tém, s ktorými sa ako terapeut stretávaš v práci s ľuďmi. Program začína už vo februári 2022.

Vízia programu je vypustiť do sveta ľudí, ktorí sú v súlade so svojimi unikátnymi darmi a talentami a pomáhajú nimi druhým. Ľudí, ktorí sa za pomoci navigácie z úrovne duše („Kompas pre terapeutov“) a individuálnych akčných krokov (v rámci individuálnych sedení) chcú posunúť bližšie k svojmu autentickému terapeutickému JA.

A preto: ak chceš získať jasnejší pohľad na seba a svoju prácu terapeuta pod vedením skúsených koučiek, ktoré si sami prešli touto cestou, tak sa zapíš na tento ZOZNAM ZÁUJEMCOV a ako prvému ti pošleme všetky informácie o našom novovzniknutom unikátnom koučingu, ktorý zahŕňa všetko to, čo budeš na tvojej ceste potrebovať:

Nasmerovanie, stratégiu, zručnosti a praktické kroky v tvojom každodennom živote, aby si sa posunul/a bližšie k tvojej autentickej verzii TERAPEUTA, ktorým skutočne si.

Ak máš vo svojom okolí známych, ktorí pôsobia v pomáhajúcej sfére a vieš, že by im takýto program pomohol, prosím zazdieľaj s nimi túto informáciu.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.