Dešifrovanie „tajuplných“ signálov tela

Každý z nás to veľmi dobre pozná… Ako duša sme dostali akýsi obal – TELO, s ktorým sa hýbeme životom. Telo, cez ktoré sa môžeme realizovať ako človek žijúci tento život. Čo keď, ale tento obal začne neposlúchať, omínať alebo sa kaziť? No vtedy to berieme, ako nepriazeň osudu, strpčuje nám to život a sme smutní, že sa kvôli tomu nevieme realizovať a žiť život naplno. To je všetko na mieste a je to úplne v poriadku mať takéto pocity…

Naše telo nám však v každom momente dáva rôzne signály, ktoré sa my rozhodujeme buď vnímať alebo potláčať. Robíme to aj podvedome. Každý z nás vie presne , kedy niečo nie je s telom optimálne ale nemáme práve na to čas, alebo s povieme, že veď to zachvíľu prejde. A často sa tak aj udeje.

Veľa krát môžeme potlačiť akýsi signál tela, ktorým k nám prehovára naša duša, ktorá sa snaží upriamiť našu pozornosť nejakým konkrétnym smerom. To ako sa stať vnímavejší na tieto signály tela sa dá vytrénovať, chce to iba trpezlivosť. Dá sa to vytrénovať a zároveň sa nestať hypochondrickým pacientom, sledujúcim každé myknutie svalom. Duša je pomerne vytrvalá a môžeme si byť istý tým, že ak si máme niečo na našom tele všimnúť bude sa to s nami ťahať dlhší čas alebo sa to bude vracať a upozorňovať na seba.

Rada by som spomenula aj tzv. okamžité signály tela, ktoré si môžeme na sebe všimnúť ako priamu reakciu na našu akciu, rozhodnutie alebo dokonca akúsi myšlienku. Poznáš tie bolesti, ktoré sa objavia z ničoho nič a paralyzujú Ťa? Spojil/a si si to niekedy s prítomným okamihom? Je to také zábavné cvičenie, ktoré často krát môže vyzerať ako motanica domýšľania a konšpirácií, ale taktiež môže viesť k zaujímavému uvedomeniu. Aj takýmto spôsobom sa človek vie dostať bližšie k dešifrovaniu svojich signálov tela.

Osobne mám rôzne zážitky s telom, ktoré dnes už nepokladám za divné lebo viem, že to čo sa udialo urobila duša. Duša sama stlačila akýsi gombík na fyzickom tele a spustila sa nejaká reakcia, alebo sa naopak niečo uvoľnilo. Na kurze  „Pochop skrytý význam signálov tela a nauč sa s nimi pracovať“ sa  venujeme  aj takýmto signálom tela- tzv.okamžitým, ktoré si budeme viacej precvičovať a učiť sa vnímať.

Ako môžu vyzerať signály tela v praxi?

Medzi príklady takýchto signálov tela by som rada zaradila zopár z mojich skúseností. V dnešnej dobe mi moje telo dáva vynikajúce signály , keď to preženiem napríklad s čítaním správ. Áno, priznávam je dobré v dnešnej neustále sa meniacej a nestabilnej dobe vedieť, čo sa deje a kde aký papier zas potrebujem, kam môžem alebo nemôžem ísť v rámci akéhosi všeobecného prehľadu… Keď sa ale stratím vo vortexe čítania správ moje telo a level energie v ňom sa výrazne zníži. Mám taký pocit, ako keď sa vypúšťa vaňa do odtoku. Vo víre voda rýchlo odteká a presne tak sa cítim aj ja pri dlhšom venovaní mojej pozornosti správam. Je to taký dobrý signál tela, ktorý sa ma snaží upriamiť na udržanie si psychickej pohody v týchto časoch 😀

Telo je niekedy mega rýchle v signáloch, ktoré sa nám snaží odovzdať. Kedysi, keď som ešte nerobila to, čomu sa venujem dnes som chodila po  zamestnaniach, kde som nikde nebola spokojná a vždy som hľadala ďalšieho a ďalšieho zamestnávateľa dúfajúc, že tam sa práve nájdem. Moje zamestnanecké pokusy však vždy sprevádzali akútne zápaly močových ciest, ktoré sa vždy záhadne objavili cca prvý týždeň  v novej práci. Náhoda? Nemyslím…

O príkladoch takýchto signálov tely by som Vám vedela rozprávať hodiny, no to nie je pointov. Zmysel bol len upriamiť pozornosť na pár z nich…

Čo sú predpoklady na správne dešifrovanie signálov tela?

Krok 1 je absolútny základ a to ,vedieť si signály tela navnímať. Vedieť si ich všimnúť. Vedieť lokalizovať kde sa nachádzajú a kedy sa objavujú.

Krok 2 v tomto celom procese je vedieť si tieto signály tela pripustiť. Čo to presne znamená? Vedieť si pripustiť signál tela znamená, vedieť si aj pripustiť, že niečo v živote možno nerobím dobre, alebo sa nachádzam na nesprávnom mieste. Tu by som rada uviedla príklad z vracajúcimi sa zápalom močových ciest v zamestnaní. Na tomto príklade je viac ako evidentné , že si môžeme všimnúť to, že telo sa mi opakovane snažilo odkomunikovať, že sa v živote veru nenachádzam správne …

Samozrejme tieto veci sa nedajú generalizovať a hrá tam rolu viacero faktorov naraz akými sú napríklad – aktuálne rozpoloženie, strava, genetické predispozície, nábehy na choroby atď…. preto sa na každý signál tela či už ide o bolesť, symptóm , problém alebo čokoľvek treba pozerať individuálne.

Krok 3 je vedieť s tým signálom niečo urobiť. A teraz nie v zmysle jeho odstránenia teda – leukoplastu ale pozretia sa na príčinu vzniku  signálu a jeho nápravu pochopením alebo uvedomením.

Všetkým týmto krokom sa venujem na kurze “ Pochop skrytý význam signálov tela“. Vycibrenie takýchto schopností môže trvať samozrejme nejaký čas, no určite si človek dokáže zlepšiť kvalitu života a nazerania na komunikáciu so svojím telom.

Preto všetkých z Vás, ktorí sa chcete naučiť ako sa stať sebestačnejší v oblasti starostlivosti o svoje fyzické telo a vedieť si pomôcť vťažkých chvíľach, pozývam na tento  online kurz.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.