Čo radí duša na rozprúdenie životnej energie?

Pod životnou energiou si môžeme predstaviť silu, ktorá nás každý deň poháňa. Je to sila, ktorá nás každý deň vykopne z postele a poháňa náš vnútorný motor, zodpovedný za náš well-being. Pod životnou energiou si môžeme predstaviť aj našu fyzickú pohodu a to ako sa v našom živote a tele cítime. Životná energia je nám daná od narodenia ale ovplyvňujeme ju aj sami stravou, prostredím, vzťahmi a kopec inými faktormi, ktoré ako ľudia v živote prežívame. V tomto článku by som sa rada pozrela na zúbok životnej energii v spojitosti s rôznymi problémami a symptómami na tele.

V poslednej dobe sa roztrhlo vrece s klientmi, ktorí za mnou chodia so širokou paletou rôznych symptómov a problémov na tele. Pri rozhovore s ich dušou ma to však stále vracia k veľmi podobnému koreňu príčiny a tým je nesprávne nasmerovanie svojej životnej energie, zaseknutie životnej energie alebo plytvanie svojou životnou energiou. A preto by som s prichádzajúcou jarou a dobre známym fenoménom „jarnej únavy“ rada túto tému rozobrala.

Poďme sa pozrieť na zamotaný mechanizmus prúdenia životnej energie, keď má človek zdravotné trable. Častým problémom, s ktorým sa stretávam v rámci individuálnych sedení s mojimi klientmi je, že keď ku mne na sedenie príde človek, ktorý je už dlhodobo chorý alebo prežíva akési zaseknutie v oblasti svojej fyzickej pohody, často krát mu chýba dostatočná energia, ktorou vo svojom živote urobí zmenu. A práve to môže byť kameň úrazu toho, že človek svoje utrpenie sám predlžuje pretože nedokáže vyprodukovať AKCIU, ktorá mu pomôže sa posunúť dopredu.

Akými možnými spôsobmi sa prejavuje zle nasmerovaná životná energia by som rada uviedla na príkladoch zopár sedení.

Pozrime sa hneď na sedenie s mojím klientom, ktorý za mnou prednostne prišiel s problémom, ktorý preňho predstavoval najväčšiu prioritu a išlo o problém s prostatou. Po rozhovore s jeho dušou sme však dospeli k tomu, že problém je niekde úplne inde. Ide o pozastavenú životnú energiu, ktorá neprúdi jeho telom a v dôsledku toho, nemá energetické rezervy na vyriešenie svojej vzťahovej témy, ktorá je príčina problémov s prostatou. A toto sa deje veľmi často. Človek príde s problémom na tele a nakoniec riešime úplne inú tému, ktorú je potrebné vyriešiť pred tým ako môžeme pohnúť s hlavným problémom.

V našom tele je všetko poprepájané a ja by som chcela v krátkosti spomenúť to, ako je prepojený tok životnej energie telom s flexibilitou, ohybnosťou a mobilitou fyzického tela. Keď je naše telo lenivé, nevládne alebo vykonávame iba jeden a ten istý, opakovaný typ pohybu, tak je dosť možné, že nám nefungujú správne energetické dráhy. A toto bol ten prípad kedy môj klient dostal odporúčania na zvýšenie ohybnosti a flexibility svojho tela za pomoci cielených cvičení, aby si rozprúdil tok energie, ktorá je potrebná na to aby pozbieral všetky sily k t tomu, aby urobil krok, ktorý vyrieši jeho problém s prostatou. Bez toho by sa totižto nepohol.

V súvislosti s témou životnej energie som chcela uviesť tento príklad a podčiarknúť dôležitosť fungovania nášho tela, ak chceme byť napojení na konštantný tok životnej energie bez zásekov, ktoré si môžeme sami vyrobiť napríklad aj tým, že sa venujeme iba jednému typu športu, v ktorom zapájame stále dookola tie isté okruhy svalov a tela.

Pozrime sa na iný prípad zaseknutej životnej energie na príklade mojej klientky, ktorá ma navštívila kvôli opakovaným infekciám a zápalom v tele, jednoducho pomenované veľmi oslabenej imunite. Tento signál tela duša pretlmočila ako oslabený systém, ktorý ďalej nezvláda nápor, ktorý existuje v prostredí, v ktorom sa moja klientka pohybuje/žije/pracuje. V tomto prípade išlo o nesprávne nasmerovanie svojej životnej energie smerom, ktorý už nebol pre moju klientku kompatibilný, naplňujúci a uspokojivý. V takomto prípade je potrebné prehodnotiť svoje prostredie, vzťahy, aktivity a celkovo priestor, v ktorom sa človek pohybuje alebo žije. V tomto prípade duša poradila zopár spôsobov ako túto energiu prinavrátiť do pohybu a to prostredníctvom doplnkov výživy, esenciálnych olejov a uprataním svojho prostredia, teda miesta, na ktorom žije aby zbytočný energetický balast odišiel a nezaťažoval jej oslabený systém. Až po vyriešení týchto tém je možné venovať sa zápalom v tele.

V tomto bode by som rada naznačila, že sa vždy treba zamyslieť nad tým, keď riešime svoj zdravotný problém, či máme dostatočné energetické rezervy na to ho aktívne riešiť. Ak nie, tak je namieste sa zamyslieť nad tým ako ich ožívíme a znovunakopneme…

Treba si uvedomiť, že svoju životnú energiu si človek vie prinavrátiť a naštartovať rôznymi spôsobmi. Každému môže fungovať niečo iné a to práve z toho dôvodu, že pre každého je relevantná práve v tomto momente iná rovina tela, ktorú má dostupnú a cez , ktorú je schopný urobiť najväčšiu zmenu a posun.

Keď sa pozeráme na fyzické telo má mnoho vrstiev, ktoré sú všetky pomerne dôležité, no pre každého je v riešení jeho problému dôležitá a prioritná iná vrstva. Tak sa pre inšpiráciu poďme pozrieť na to, aké tipy dáva duša pri klientoch na rôznych úrovniach/vrstvách tela.

Fyzická úroveň tela : Vieme, že na to aby sme mali dostatok energie sa potrebujeme aj dobre stravovať. Okrem toho môžeme cez naše fyzické doplniť rôzne výživové doplnky, ktoré majú za úlohu nás prebudiť a naštartovať. Do tejto kategórie patria vcelku obyčajné veci akými sú napríklad – cítrón, zelené potraviny, klíčky, ginko, maca, acerola a kopec iných doplnkov výživy známych svojím povzdbudivým efektom. Keď hovoríme o tele nerada by som opomenula ešte energo-informačnú vrstvu tela , na ktorú vplývajú informácie, ktoré obsahujú rôzne doplnky výživy alebo podporné prostriedky. Medzi ne zaraďujem napríklad aj používanie esenciálnych olejov, ktorými si vieme napomôcť v rámci posunu a rozprúdenia našej energie v tele. Medzi najznámejšie patria citrusové vône ako napríklad citrónová tráva (olej očistenia),citrón (olej sústredenia), grepfruit (olej úcty k vlastnému telu), limetka (olej chuti žiť) alebo mandarínka (olej detoxu). Kombináciou rôznych citrusových olejov alebo zadovážením už predom pripravenej citrusovej zmesi vieme naše telo, myseľ a dušu nabudiť na to, čo je pre nás v danom dni dôležité. Preto začať deň použitím takejto zmesi môže dodať nášmu dňu nový štart. Veľmi dobré výsledky mám aj s esenciálnym olejom cypruštek, ktorý napomáha posunu zaseknutej lymfy ale na energetickom tele pomáha rozprúdiť energiu v tele nakoľko je to olej toku a pohybu.

Energetická úroveň tela : V tejto kategórii fungujú najmä meditácie a cielená vedomá práca s vnímaním a prečistením energetického tela. Techník je mnoho a treba si nájsť také, ktoré budú vyhovovať Vám. Na sedeniach duša radí také techniky, ktoré budú s človekom definitívne ladiť a pre niekoho to môže byť liečenie zvukom, pre iného liečenie a rozprúdenie energie v tele za pomoci pohybu a inému stačí ležať doma na gauči a meditovať. Táto vrstva tela je ale esenciálna pri tom , keď sa bavíme o správnom toku našej životnej energie. Ak sa na tele totižto nachádzajú rôzne prekážky, energetické zranenia, zaseknuté emócie o to ťažšie sa našej životnej energii prediera cez náš systém. Alebo druhým častým problémom s ktorým sa zvyknem na sedeniach stretnúť je absencia životnej energie v dôsledku životného štýlu danej osoby. To znamená sedavý život, bez aktivít, ktoré majú potenciál človeku energiu dodať. Môže to byť v dôsledku izolácie, ťažkého životného obdobia alebo náchylností na prežívanie strachov a úzkostí spojených s dobou, v ktorej práve žijeme.

Mentálna úroveň tela: Áno toto je ďalšia úroveň tela, ktorú sa nedá obísť pri riešení témy životnej energie. Je to dokonca pomerne mocná úroveň tela pretože svojou mysľou vieme našej životnej energii dať cieľ. Ak sa človek nachádza v nekonečnom kolečku riešenia akýchsi opakujúcich sa situácií vo svojom živote, tak sa zasekne aj naša myseľ, ktorá je neschopná vidieť cestičky, ktoré z tohto bludiska vedú von. Ak v hlave točíme a premýšľame nad jedným a tým istým scenárom, ak sme v živote zvyknutí robiť veci stále tým istým a jedným spôsobom, ak v našom živote prevláda neflexibilita a rigidita, tak sa to odráža aj na našej životnej energii. Mentálne totižto nedokážeme dať fokus veciam, ktoré sú v našom živote pre nás tie správne a prospešné. Preto na sedeniach riešime v rámci tejto úrovne posun mindsetu novým smerom a to spôsobom sebareflexie a AHA momentov, ktoré majú neskutočnú silu človeku zmeniť pohľad na vec zo sekundy na sekundu.

Emočná úroveň tela: Do tejto kategórie by som rada zosumarizovala iba zopár vecí, ktoré vidím v mojej praxi, že majú dočinenia so zabrzdením životnej energie. Lipnutie na veciach, ľuďoch , vzťahoch a situáciách na, ktoré človek nemá dosah, prežívanie smútku, vzorec obete, ľutovanie sa alebo nedostatočná dôvera sú častými témami na sedeniach. Najväčšími hráčmi v oblasti odstrihnutia sa od svojej životnej energie sú emócie akými sú úzkosť, strach a sebaľútosť, s ktorými sa na mojich sedeniach stretávam čoraz častejšie. Práca s takými emóciami, ktoré majú neskutočnú silu človeka držať „na uzde“ je to, čo rozprúdeniu životnej energie pomôže. Spôsobov, ktorými sa dá pracovať so svojimi emóciami je mnoho a opäť platí, že pre každého bude vyhovujúce niečo iné. Niekomu bude vyhovovať tieto emócie z tela uvoľňovať inému môže napríklad pomôcť zmeniť prostredie, v ktorom tieto emócie nebude opakovane zažívať.

K svojmu telu je potrebné pristupovať celostne a s ohľadom na najväčšiu prioritu. Preto ak si človek potrebuje v tomto ohľade ujasniť čo je dôležité urobiť ako prvé, tak môj tip znie pozrite sa na úroveň a rezervy vašej životnej energie. Ak sú maličké tak sa venujte spôsobu ako ich zvýšiť pretože iba potom, môže nastať proces liečenia a uzdravenia tela. Iba vtedy je človek v plnej sile a odhodlaný prebrať zodpovednosť za svoje zdravie do svojich rúk.

Ak potrebujete v tomto ohľade pomôcť tak sa mrknite na službu, ktorú v súvislosti s touto témou ponúkam. ENERGETICKÝ AUDIT.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.