Cesta TERAPEUTA – nahliadni do zákulisia programu

Rozhodol si sa vykročiť na cestu terapeuta – človeka, ktorý chce svojimi darmi a potenciálmi druhých aktívne sprevádzať na ich ceste životom? Tak čítaj ďalej…

Nachádzame sa presne v polovici programu CESTA TERAPEUTA, ktorý spoločne s Veronikou Madudovou robíme pre všetkých našich kolegov z radov pomáhajúcej profesie. Tento unikátny program sa venuje rozvoju a ukotveniu darov duše, ktorými ako terapeuti disponujeme.

(*Terapeuti = ľudia v pomáhajúcich profesiách (kouči, mentori, terapeuti praktizujúci rôzne metódy a techniky zamerané na pomoc s výzvami rôzneho charakteru - telo, emócie, bloky a traumy-, sprievodcovia na ceste osobného/duchovného rozvoja, atď.)

Moja rola v tomto programe je premieňať jednotlivé malé kroky do AKCIE, ktorá pomaličky formuje terapeutickú identitu, ktorá je v súlade s darmi duše daného človeka. Niektorí kolegovia mi určite dajú za pravdu, že v dnešnej dobe, je niekedy ťažké neprepadnúť ponúkaniu služieb svojim klientom, ktoré s nami nie sú skutočne v súlade, pretože sa podvedome predbiehame s konkurenciou na trhu. Chceme byť fresh, zaujímavý a hlavne IN. Čo nám ale chýba je pochopenie toho, že ak staviame na svojich unikátnych daroch duše, potom slovo konkurencia prestáva v našom slovníku existovať a každý staviame na svojej jedinečnosti, ktorej stačí dať iba tú správnu formu. A presne tomu sa v našom programe venujeme. 😉

Pre lepšiu predstavu toho, ako náš program vyzerá vo vnútri by som sa chcela s Vami podeliť o časť, za ktorú som zodpovedná ja. A to je časť, v ktorej terapeutov sprevádzam individuálnymi sedeniami cez akčné kroky, ktoré majú do svojej praxe zahrnúť. Toto sa deje na základe Quantasha Kompasu pre terapeutov čo je v podstate individuálna navigačná pomôcka obsahujúca informácie z úrovne tvojej duše, od ktorých sa tvoja cesta programom bude odvíjať. Túto pomôcku na začiatku programu vyrobí Veronika a počas celého programu sa o tieto informácie opierame a tvorí teda kostru programu.

Úspechy našich terapeutiek

Od začiatku programu naši terapeuti už formujú svoje ponuky/služby v súlade so svojimi darmi duše, definovali si svoju klientelu, spôsob a formu práce a komunikujú so svojim ideálnym klientom. Do programu sme vsunuli aj workshop na tému cenotvorby, aby tieto služby už od začiatku boli dobre nastavené v každom jednom aspekte aj v tom energetickom a finančnom.

  • Jedna naša terapeutka sa rozhodla počas programu tejto čarovej profesii začať venovať full-time a my jej pomáhame v prevedení jej terapeutickej praxe do fungujúceho živobytia.
  • Ďalšej našej terapeutke pomohol program lepšie uchopiť svoj špecifický dar a tým sa lepšie odprezentovať svojmu publiku. Vie ho postaviť do popredia svojej praxe a stavať na ňom. Lepšie uchopiť svoju jedinečnosť a zahrnúť ju do textov, ktorými komunikujeme so svojimi klientmi je taktiež veľmi dôležitou súčasťou prezentácie seba ako terapeuta.
  • Ďalšia naša účastníčka programu spoznáva svoj špecifický dar duše vo svojom praktickom živote. Pretože naša unikátnosť sa neprejavuje iba v našom pracovnom živote a špeciálne sa to týka našich darov duše. Až keď ich skutočne uvidíme a podarí sa nám ich prijať, až tak vieme byť prínosom pre druhých ľudí. Až vtedy sa plný potenciál nášho daru prenesie do reality.

Cesta terapeuta preto nie je iba program, ktorý ťa rozvíja na úrovni pracovnej ale je to predovšetkým program, ktorý ťa postaví pred výzvy v súvislosti s rozvojom tvojej esencie, tvojho potenciálu a to vo všetkých oblastiach tvojho života.

V súvislosti s tým ako si človek pomaličky stavia svoju terapeutickú prax tak sa mu vynárajú rôzne osobné témy, ktoré ho v tom môžu brzdiť. Strachy vypýtať si adekvátnu sumu za svoje služby, strach byť vidieť, obavy o dôveryhodnosť ponúkanej služby, obava, že ľudia nevidia hodnotu toho čo robíš až po tému či sa tým uživíš. Akonáhle všetky tieto témy počas programu vyplávajú na povrch. tak ich spoločne s terapeutmi rozoberieme na individuálnych sedeniach. Na takýchto sedeniach dostanú terapeuti kroky, ktoré môžu do svojho života zapojiť a tieto strachy prekročiť.

Skupinové koučingy- terapeutický tréning naživo

Skupinové koučingy sú taktiež súčasťou nášho programu. Na nich sa stretneme všetci spoločne a pred každým koučingom si v členskej sekcii účastníci pozrú materiály, ktoré potom prakticky spoločne na takomto koučingu rozoberieme. Je to taktiež priestor na vyriešenie aktuálnych otázok a výziev, ktoré nás každého v danom momente trápia najviac. Za roky skúseností práce v pomáhajúcej oblasti má človek veľmi širokú databázu znalostí a prípadov, ktoré sa mu už stali a preto je možné čerpať zo skúseností nie len našich ale aj ostatných účastníkov, ktorí už pôsobia v terapeutickej praxi.

Na koučingoch je vždy dobrá atmosféra a človek vie pocítiť aj to, ako je medzi SVOJIMI. Komunita terapeutov má totiž veľkú silu podržať sa nie len navzájom ale aj sa navzájom inšpirovať.

Všetky individuálne sedenia a skupinové koučingy ešte orámuje aj členská sekcia, v ktorej si terapeuti nájdu vždy aktuálny obsah k preberaným témam. Na prvom koučingu sme sa učili techniky mimozmyslového navnímania si klienta a každý poďla svojich darov duše trénoval svoju intuíciu a schopnosť vidieť klienta svojím špecifickým pohľadom. Niet lepšieho miesta na takýto tréning ako medzi sebou navzájom😊 Na druhom koučingu sme sa venovali téme práce a komunikácie s klientom. Tento modul sa týkal predovšetkým zadefinovaniu si svojho ideálneho klienta, nájdenia špecifického jazyka, ktorému náš klient rozumie a práce s klientom. Čo určite nemôžeme klientovi zabudnúť odovzdať počas nášho sedenia/služby/terapie… Na tomto skupinovom koučingu sme rozobrali aj to, čo robiť ak natrafíme niekedy na „problémových“ klientov a ako presne identifikovať tých, ktorí budú vedieť z našej práce načerpať presne to po čo prišli. Náš posledný koučing náš ešte len čaká ale je to taká čerešnička na torte a bude sa venovať energetickej imunite a ako si ju ako terapeut pracujúci s ľuďmi vybudovať, na čom treba stavať a ako sa o seba starať, aby sme sa vedeli byť stále prínosom pre klienta a nevyhoreli sme.

Členská sekcia tohto programu obsahuje praktické materiály a cvičenia, potrebné k vybudovaniu tvojej terapeutickej praxe aj po marketingovej a technickej stránke. Z praktickej stránky budovania svojej praxe sme do programu zaradili aj bonusový modul s názvom TERAPEUT podnikateľ, ktorý zahŕňa všetky nasledovné témy: ako vytvoriť dotazníky pre klientov, aké typy produktov môžeš predávať, aká je najvhodnejšia forma zdieľania tvojho obsahu a ako predávať tvoje služby.

Program CESTA TERAPEUTA je komplexný program, ktorý budovaním terapeutickej praxe dokáže previesť ako začínajúceho terapeuta tak aj pokročilého terapeuta, ktorý potrebuje svojej terapeutickej praxi vdýchnuť nový život a opäť sa vo svojej práci baviť.

Iba spokojný terapeut dokáže byť skutočne prínosom pre svojho klienta a preto v našom programe, ktorý je stavaný predovšetkým na individuálnych na mieru šitých radách a sedeniach vieme každého posunúť z bodu, v ktorom sa práve nachádza. Všetky „univerzálne návody a postupy“ známe na to, ako budovať svoju prax aplikujeme na aktuálny stav, v ktorom sa ako terapeut nachádzaš.

Tvoja individualita stojí v jadre tohto programu a rozhoduje o všetkom – o tom, čo budeš rozvíjať, aké kroky budeš robiť a v akom tempe. Všetky informácie a usmernenia totiž dostaneš z úrovne tvojej duše, od ktorej môžeš očakávať skutočne hodnotnú navigáciu na tvojej ceste terapeuta. K tomu sa pripojíme aj my dve s Veronikou našou osobnou skúsenosťou s našou cestou terapeuta a podporíme ťa.

Boli sme presne tam kde sa nachádzaš práve TY a vieme akým výzvam sme vtedy museli čeliť. A preto ti chceme túto tvoju cestu uľahčiť.

Každý mesiac nechávame brány do programu otvorené a prijímame dvoch kolegov z radu pomáhajúcej profesie medzi nás. Ak sa k nám chceš pridať a pomôcť nám budovať komunitu terapeutov, ktorí pomáhajú druhým v súlade s darmi svojej duše tak sa na teba tešíme. Pre záujemcov ponúkame ZOOM CALL, na ktorom sa lepšie spoznáme a zistíme, či je program vhodný práve pre teba.

Pridaj sa na  ZOZNAM TERAPEUTOV a ja ti pošlem ďalšie zaujímavé informácie napríklad aj o tom, prečo je cesta sebapoznania na ceste terapeuta tak dôležitá.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.